Hrvatski robotičari rasturili na europskom natjecanju, 7 medalja to dokazuje!

Nakon dvije godine izostanka natjecanja uživo, najbolji mladi robotičari našeg kontinenta okupili su se od 1. do 4. lipnja u portugalskom gradu Guimarãesu na 3. Euro RoboCupu, navode iz Hrvatskog robotičkog saveza, prenosi Regionalni tjednik.

Njih više od 900 iz 21 zemlje, više od 150 ekipa odmjerilo je snage u raznim natjecateljskim kategorijama. Hrvatsku je u devet kategorija sjajno predstavilo 14 ekipa i 37 natjecatelja i natjecateljica, te 11 mentora. Rezultati su fantastični – čak sedam timova se vraća u Hrvatsku s odličjima.
 

 
Na organizaciji i realizaciji ovog zahtjevnog projekta surađivali su Centri izvrsnosti Varaždinske županije, Centar izvrsnosti Splitsko Dalmatinske županije te Hrvatski robotički savez uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

– Ovo je najbolji pokazatelj kvalitete rada u spomenutim subjektima i podsticaj daljem širenju edukativnih i natjecateljskih aktivnosti u robotici – istaknuli su.

Evo i rezultata:

Kategorija Rescue Line

1. mjesto: Školska knjiga CRO team

Natjecatelji: Borut Patčev i Juraj Kolarić, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Soccer Entry

1. mjesto: DataCro team

Natjecatelji: Gabrijel Kraljić i Nikša Vaupotić, mentor: Ivan Kolarić

Kategorija Rescue Simulation SuperTeams

1. mjesto: HROBOS CRO team

Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija On Stage Preliminary

1. mjesto: Power Splitters

Natjecatelji: Bartol Babić, Lucija Vučić, Mihaela Grabić, Josipa Vlainić i Sara Emuši Benjak, mentori: Zoran Vukić, Nela Beronja i Toni Jagnjić

Kategorija Rescue Maze Entry

2. mjesto: CI Varazdin CRO team

Natjecatelji: Antonela Nikolić, Mirta Obelić i Barbara Prutki, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Simulation

2. mjesto: HROBOS CRO team

Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Maze

3. mjesto: ADI CRO team

Natjecatelji: Dora Dijanić i Ivan Dijanić, mentori: Željko Krnjajić, Lovrek Dijanić i Jelka Hrnjić

Odlično su nas predstavile i ostale ekipe:

Kategorija Rescue Line Entry

King PERO CRO team

Natjecatelji: Marin Rođak, Nino Petek i Orsat Kralj, mentor: Ivica Kolarić

NLO CRO team

Natjecatelji: Jan Ridzak i Sven Ridzak, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Line

VIZ CRO team

Natjecatelji: Ivan Perko, Franko Prikratki i Jakov Crnički, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Maze Entry

Lovrak CRO team

Natjecatelji: Gregor Klarić i David Pongrac, mentori: Jelka Hrnjić; Darko Pongrac

Kategorija Rescue Maze

Uito CRO team

Natjecatelji: Ivan Matošević, Goran Vukmanović i Jakov Džijan, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Soccer Light Weight

Robofreak CRO team

Natjecatelji: Borna Svržnjak, Patrik Kralj i Duje Handabaka, mentor: Ivan Kolarić

Kategorija Rescue Simulation

Raguza CRO team

Natjecatelji: Filip Melnjak, Vanja Novoselec i Maroje Musladin, mentorica: Dalija Milić Kralj

Kategorija On Stage Preliminary

Puknuta žica

Natjecatelji: Arsen Kojdić, Matej Mlado Karmelić, Karla Klapež, Eva Jakšić i Zara Jakšić, mentorice: Lucija Špacal i Ana Bodlović

¸
 

*********************************INTERMEZZO**********************************

Dozvoljeno je dijeljenje i kopiranje sadržaja ovog portala na druge portale, stranice ili blogove, uz obavezno navođenje izvora.

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.