Inati se Slavonijo! PSV šokiran, Osječani su utišali Nizozemce

Ne zanima nas tko je protivnik, naš cilj je ulazak u skupine Europske lige, rekao je trener PSV-a Phillip Cocu uoči Osijeka u Eindhovenu.

Neki nizozemski novinari govorili su kako za Osijek nisu čuli, ali poslije prve utakmice na Philips Areni morat će se spustiti na zemlju. Osijek je pobijedio 1-0 golom kapetana Borne Barišića iz penala u 57. minuti kojeg je izborio Robert Mudražija.

PSV: Zoet – Arias, Schwaab (Propper, 79), Isimat-Marin, Brenet – Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (Pereiro, 63)- Bergwijn, L.De Jong, Locadia (Lozano, 63)

OSIJEK: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Mudražija (Lesjak, 80)- Bočkaj (Pušić, 90), Lopa (Lukić, 66), Grezda – Ejupi

Oko 28 tisuća gledatelja svjedočilo je senzaciji režiranoj od strane sjajnih Osječana. Zoran Zekić fino je to pripremio, igrači su ga pratili od prve do zadnje minute i velikih 1-0 protiv favoriziranog nizozemskog diva najbolja su nagrada za njih.

Kohorta je dominirala čitav dan, a nakon što je Osijek poveo, domaći se nisu ni čuli. Novu lekciju će dobiti za sedam dana u ovo vrijeme na Gradskom vrtu i uzvratnoj utakmici gdje će atmosfera biti kao nikada do sada tamo.

PREPORUKA:  6 zlata za čakovečke plivače

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no Slavonci su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede.

U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno.

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Schwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta.

No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudražiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba.

Zatim, u 73. minuti sjajna intervencija Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti.

Što bi tek bilo da je Muzafer Ejupi imao malo više sreće… U trećoj minuti nadoknade imao je veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

Osijek je tako slavio u svojoj najvećoj utakmici u klupskoj povijesti i sada im preostaje pripremiti se za pakleno težak uzvrat na svom stadionu sljedećeg četvrtka.

PREPORUKA:  Utakmicu protiv Hrvatske zasjenio je (opravdano) legendarni atenski maration