Riznica Međimurja proglašena najboljim stalnim muzejskim postavom u Hrvatskoj

Riznica Međimurja proglašena najboljim stalnim muzejskim postavom u Hrvatskoj
Foto: Međimurska županija

Sjajna vijest stiže iz Zagreba! Hrvatsko muzejsko društva Godišnju nagradu u kategoriji realiziranih stalnih postava dodijelio je Muzeju Međimurja Čakovec za stalni postav nove muzejske jedinice – Muzej nematerijalne baštine Riznica Međimurja. Time je priznanjem struke okrunjen rad stručnjaka Muzeja Međimurja Čakovec i Međimurske županije te dosad najveća investicija naše Županije u kulturi, 45 milijuna kuna vrijedna priča o povijesnom nasljeđu i etnografskom blagu prepletena čarolijom legendi.

Nagradu su danas na svečanosti u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu primili ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan i župan Međimurske županije Matija Posavec. Svečanoj dodjeli prisustvovale su i koautorice nagrađenog postava kustosice Janja Kovač i Ana Šestak, direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, ravnateljica Javne ustanove za razvoj Međimurske županije REDEA-e, Sandra Polanec Marinović.

Muzej nematerijalne baštine – Riznica Međimurja otvoren je prošloga ljeta, a u nešto više od godinu dana ovaj stalni postav vidjelo je više od 18.000 ljudi. Riznica je obogatila kulturno-turističku ponudu naše Županije i cijele sjeverozapadne Hrvatske atraktivnim sadržajem kojeg Muzej predstavlja sloganom „Mjesto gdje prošlost dobiva novu dimenziju“.

*********************************INTERMEZZO**********************************

Donirajte Udrugu Mlada pera

Donirajte Udrugu Mlada pera
Dozvoljeno je dijeljenje i kopiranje sadržaja ovog portala na druge portale, stranice ili blogove, uz obavezno navođenje izvora.

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.