Zlato i bronca za međimurske informatičare na Državnom natjecanju iz informatike

Od 19. do 22. ožujka u Primoštenu je održano Državno natjecanje iz informatike (nekadašnji Infokup) u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, (MZO) Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) i Hrvatskog saveza informatičara. U svim kategorijama se natjecalo ukupno 172 učenika osnovnih i srednjih škola. Udruge Mladi informatičari Strahoninca (MIS) i Međimurski informatički klub (MIK) su imale 4 predstavnika i to u najzahtjevnijoj kategoriji Primjena algoritama.

Najznačajniji uspjeh je postigao višegodišnji prvak Martin Josip Kocijan, učenik 3. razreda prirodoslovno matematičkog smjera Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec. Nakon oba dana natjecanja rješavajući ukupno sedam sati šest problemskih zadataka Martin Josip Kocijan je osvojio prvo mjesto i vraća se u Čakovec sa zlatnom medaljom.

Među učenicima sedmih razreda bila su dva predstavnika: Jana Furdi iz Osnovne škole Podturen koja je osvojila treće mjesto i Jakov Biškup iz Osnovne škole Petar Zrinski Šenkovec koji je osvojio deseto mjesto.

Među učenicima šestih razreda predstavnik udruga bio je Antun Kralj iz VI. osnovne škole Varaždin kojeg je samo jedan bod dijelio od brončane medalje, tako da je u konačnici osvojio četvrto mjesto.